Jak zostać dobrym specjalistą od GIS? (część 2)

W uzupełnieniu dawnego wpisu Jak zostać dobrym specjalistą od GIS? polecam zapoznanie się artykułem Landing a GIS Job and GIS Skills Development in 2013. Co prawda część linków tam zawartych odnosi się do zasobów dostępnych za Oceanem, lecz zdecydowana większość zagadnień związanych z technologią doskonale odzwierciedla listę umiejętności, które moim zdaniem specjalista od GIS posiadać powinien (plus znajomość języka angielskiego :) ).

3 przemyślenia nt. „Jak zostać dobrym specjalistą od GIS? (część 2)

  1. No cóż jak ktoś ma doświadczenie tylko z openofficem to w świetle tego linku nie ma szans. Tak sobie myślę że dobry specjalista w Polsce i w USA może mieć inne umiejętności, które ceni rynek. Chyba że ktoś planuje rozwój za granicą naszego pięknego kraju :) Pozdrawiam,

    1. Tu raczej chodzi o zestaw ogólnych umiejętności dla kogoś kto planuje zająć się GISem. A że to dyscyplina o rozległych zastosowaniach to branżowe (historia, marketing, geologia, etc) jej stosowanie wymaga szeregu dodatkowych umiejętności, w tym i tych związanych dla miejscem (w sensie i lokalizacji (kraj), i branży) pracy (prawo, wytyczne, instrukcje, normy…).
      Co do OpenOffice: nie ma co brać informacji pod linkiem dosłownie. Jak ktoś używa arkuszy kalkulacyjnych to nie ma znaczenia czy robi to w Calc czy w Excelu, zasady są te same. A poza tym, czy ktoś w ogóle używa OpenOffice? ;) No właśnie, sprawdzę to w następnym wpisie. :)
      Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *